AFYONKARAHİSAR BAYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMRALLI KÖYÜNÜN BİLİM ÇOCUKLARI

İMRALLI KÖYÜNÜN BİLİM ÇOCUKLARI

TÜBİTAK 4006 Bilim Etkinlikleri kapsamında, İmrallı Bilim Fuarı 14 Mayıs Perşembe günü İmrallı Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Fuara, Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli KÖKSOY, İlçemiz İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve birçok davetli katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Açılış konuşması proje yürütücüsü Hilal SAPMAZ tarafından yapıldı ve öğrencilerden oluşan koro tarafından İstiklal Marşımızın on kıtası seslendirdi. Akabinde öğrenciler tarafından hazırlanan dans gösterileri ve Afyonkarahisar Halk Oyunları Ekibinin ‘Efeler’ gösterisi sergilendi.

Fuarın açılışı, Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK, İl Genel Meclis Üyeleri ve Proje Yürütücüsü Hilal SAPMAZ tarafından gerçekleştirildi. İmrallı Ortaokulu’nun 45 öğrencisinin yaklaşık iki aylık çalışma sonucunda meydana getirdiği toplam 33 proje katılımcıların beğenisine sunuldu.  Tübitak görevlilerince takip edilen fuarda, projeler bizzat öğrenciler tarafından tanıtıldı ve tüm katılımcıların beğenisini kazandı.

Program sonunda ‘Ne mutlu ki araştırmayı ilke edinmiş ve üreten çocuklarımız var’ diyerek beğenisini dile getiren Sayın Kaymakamımız projelerin hazırlanmasında emeği geçen İmrallı Ortaokulu Öğretmeni Hilal SAPMAZ’a ve öğrencilerine teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.

 

İİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

 

hürriyet mahallesi ilkokul caddesi Bayat/AFYONKARAHİSAR - 02724912342

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.