AFYONKARAHİSAR BAYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

   
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yıl Sonu Mesajı

         Bugün itibariyle 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Öğretmen ve idarecimizle birlikte öğrencimize karnelerini verecek olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bayat’ da başarılı bir yıl geçirmemizde en büyük payı hiç şüphesiz ki; çalışkan öğrencilerimize, fedakar öğretmenlerimize, gayretli okul yöneticilerimize ve değerli velilerimize aittir.

         Sevgili Öğrenciler! Yıl içerisinde çokça okudunuz, yazdınız ve dinlediniz. Tatili, dinlenmeyi hak ettiniz. Tatili dinlenme ve kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirin. Spor yapmak, sanatsal veya kültürel faaliyetlerde bulunmak, çeşitli sosyal etkinliklere katılmak, en çok da kitap okumak için uzun bir tatil. Yeteneklerinizi geliştiriniz, güçlü yönlerinizi destekleyecek etkinliklerde bulununuz. Tatil boyunca gerek okullarımızın spor salonları, kütüphaneleri ve diğer sosyal alanları; gerekse Halk Eğitim Merkezlerimiz ücretsiz olarak çeşitli kurs ve etkinliklerle hizmetinizde olacaktır. Geleceğe hazırlık yapmayı ihmal etmeyin. Unutmayalım ki giden zamanı geri getiremeyiz.

         Kıymetli veliler! Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Eğitime destek olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.Karne sadece öğrencinin değil, okul idaresinin, öğretmenin, ailenin kısaca hepimizindir.  Hepimiz kendimizi sorumlu hissetmeli, eksikliklerimiz varsa el birliği ile tamamlamalıyız. Biraz özen ve kararlılıkla her zorluğun aşılacağına inanıyoruz. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

   

         Değerli Hemşerilerim;

         Eğitimin sadece öğretmenlerin gayretleri ile istenilen seviyeye gelmesi mümkün değildir. Toplumun tüm paydaşları ortak akıl ve elbirliği ile gayret etmelidir. Bu anlamda cennet vatanımızın en güzel köşesi Bayat ülkemizin şanslı ilçelerinden biridir. Hiçbir başarı tesadüfi olmadığı gibi, sadece bir zümrenin de malı değildir. İlçemiz eğitimindeki yatırımların ve akademik başarının her geçen yıl artarak devam etmesi, idari, siyasi, sivil toplum ve basınımızın ortak gayretleri ile mümkün olacaktır. Akademik başarılarımız özellikle son yıllarda önemli oranda yükselmektedir. Bunun yanında öğrencilerimizin, milli ve manevi değerlerimizle  “İyi İnsan” olarak yetişmelerini en az akademik başarı kadar önemsemekteyiz. Yaşanabilir bir dünyanın güçlü bir Türkiye’ye, Güçlü bir Türkiye’nin ise kaliteli insanlara ihtiyacı vardır. Daha kaliteli bir eğitim, daha kaliteli bir Bayat ve daha kaliteli bir Türkiye için hep birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu anlamda Sayın kaymakamımız Göksu BAYRAM’a,  ilçemiz eğitim öğretimine verdikleri destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bu vesileyle Tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve eğitim çalışanlarımızı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.  

 

Veli KÖKSOY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

hürriyet mahallesi ilkokul caddesi Bayat/AFYONKARAHİSAR - 02724912342

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.