AFYONKARAHİSAR BAYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYAT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSEMİZİN BÜYÜK BAŞARISI!!

"TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"
BAYAT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSEMİZİN BÜYÜK BAŞARISI!!

"TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" finalinde Bayat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve finale kalan 3 projeden psikoloji alanındaki projemiz bölge finalinde 100 proje arasından 2. olarak derece almıştır.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 46. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisinin Ödül Töreni, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) yapıldı.
ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen yaptı. Prof. Dr. Gönen, üniversite olarak bilim ve teknoloji söz konusu olduğunda ellerinden gelen imkanları seferber ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini dile getirerek, etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür etti.

TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve ESOGÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli, toplam 42 projenin ödüle layık görüldüğünü belirtti. Doç. Dr. Artvinli, “iyi bir sergi süreci geçirdik. Asıl olan öğrencilerin proje kazanım sürecinde çalışmış olması ve kendini geliştirmiş olmasıdır. Ödül almak, dereceye girmek ya da girmemek teşvik edici amaçlardır. Bölge illerine 100 projenin tamamını bir kitapçıkta toplayacağız ve bu projeleri ayırt etmek çok zordu, hepsi bizim için çok değerli” diye konuştu.
Konuşmaların ardından bilgisayar, biyoloji, kimya, coğrafya, fizik, matematik, tarih, psikoloji, sosyoloji ve Türk dili ve edebiyatı dallarında projeleriyle dereceye girerek üçüncülük, ikincilik ve bölge finalisti olmaya hak kazanan öğrenciler açıklandı.
Öğrencilere ödülleri protokol erkanı tarafından takdim edilirken, programa, Hava Savunma Komutanı Korg. Nihat Kökmen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Vali Yardımcıları Hamdi Bilge Aktaş, Günhan Yazar ile Yalova, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Çanakkale,Balıkesir, Kütahya ve Afyonkarahisar’dan etkinliğe katılan ortaöğretim okulları öğrencileri ile öğretmenleri katıldı.

Afyonkarahisar ilinden toplam 11 proje bölge finaline kalırken, bu 11 projenin 3 tanesi Lisemiz öğrencileri tarafından özverili ve başarılı bir şekilde hazırlanmıştır. Psikoloji, fizik ve bilgisayar alanlarından hazırlanan projelerimiz sergi ve final boyunca büyük ilgi görmüştür. Finalde psikoloji alanında hazırlanan "EVCİLİKTEN EVLİLİĞE" Proje isimli "erken evliliğin benlik saygısı ve depresyon düzeyi üzerindeki etkileri ve bazı değişkenlere göre psikolojik analizi" içerikli projemiz bölge finalinde 2. olmuştur. 

Sergi ve final boyunca başta Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz ; Bülent CIRIK, Deniz YILMAZ, Mert ESKi, Onur GÖLCÜK, Fadime KAÇAR ve Cennet CİRİT olmak üzere rehber öğrtmenlerimiz Volkan GÖK, Sevgi TOSUN ve Çağlar URUNCA´ya başarılarının devamını diler; gösterdikleri bu üstün başarı ve özveri için kendilerine teşekkür ederiz. 
Ayrıca bütün süreç boyunca desteklerini esirgemeyen Bayat Kaymakamı Sayın İbrahim Halil TOPRAK´a,İl Genel Meclis Üyesi Sayın Osman GÜLLÜ´ye, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veli KÖKSOY´A, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan IŞIK´a, Atatürk İlköğretim Kurumu Müdür Yardımcısı Hüseyin Can ASOĞLU´na ve Bayat Esnaflarından Orhan ÇİLOĞLU (ÇİLOĞLU ECZANESİ), Kadir AKTAN (AKTAN GIDA LTD.ŞTİ), Ahmet ERTEKİN (ERTEKİN MARKET), Şeddet ÜÇER (LOKANTA ŞEDDET)´E teşekkürlerimizi sunarız.  


resimlerin büyük hali için üzerlerine tıklayınız. 

TUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAKTUBİTAK

hürriyet mahallesi ilkokul caddesi Bayat/AFYONKARAHİSAR - 02724912342

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.